Inne posty

Oferta na lipiec

29 kwietnia, 2024

Jak przygotować się do masażu?

Masaże relaksacyjne przynoszą ulgę, odprężają i relaksują. Choć ta forma odpoczynku i regeneracji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, tak pierwsza wizyta w SPA często budzi różne wątpliwości. Pojawiają się pytania – jak należy przygotować się do masażu? Czy trzeba coś ze sobą zabrać? Wyjaśniamy, jak przygotować się do masażu, aby czerpać z niego maksymalną przyjemność.

 

masaż gorącą czekoladą

Przygotowanie do masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny nie wymaga szczególnego przygotowania. Zalecane jest jednak, aby przez około półtorej godziny przed masażem zrezygnować z jedzenia ciężkich i obfitych posiłków. Warto także wziąć ciepły prysznic. Nie tylko w celu oczyszczenia skóry, ale także rozluźnienia i rozgrzania mięśni. Dzięki temu będą one bardziej podatne podczas zabiegu.

Co zabrać ze sobą do SPA? Jak się ubrać?

W zasadzie do SPA nie trzeba zabierać niczego – żadnych akcesoriów, środków higienicznych czy części garderoby. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma pozytywne nastawienie, a także dobry humor.

Na masaż można ubrać się dowolnie. Zalecamy jednak wybranie ubrań luźnych, swobodnych. Po pierwsze szybko można je zdjąć, po drugie po masażu po prostu przyjemnie będzie mieć na sobie niekrępujące ubrania.

Do masażu musisz się rozebrać. Możesz jednak pozostawić na sobie pewne części garderoby, aby czuć się komfortowo np. bieliznę, figi. Pamiętaj, że w trakcie masażu odsłonięta będzie ta część ciała, która jest masowana. Natomiast pozostała zostanie okryta ręcznikami.

Ważne jest, aby do masażu zdjąć biżuterię. Dzięki temu masażysta będzie miał pełne pole manewru, a jego ruchy nie zostaną ograniczone koniecznością omijania łańcuszka czy kolczyków.

Wyciszenie i rozluźnienie

Masaż relaksacyjny wykonywany jest w celu rozluźnienia, zniwelowania stresu. Dla zwiększenia skuteczności masażu warto znaleźć chwilę, aby wyciszyć się, odprężyć. Trzeba pamiętać o tym, że całkowite rozluźnienie, bez uwolnienia głowy od trosk i zmartwień, może okazać się niemożliwe. Warto znaleźć dla siebie czas na chwilę relaksu, odpoczynek po stresującej pracy.

Rodzaje masaży relaksacyjnych

W Bunkier SPA wykonujemy masaże relaksacyjne:

  • gorącą czekoladą: masaż działa odprężająco, a przy tym pielęgnuje skórę całego ciała. To propozycja dla każdego, kto potrzebuje głębokiego odprężenia;
  • masłem Shea: odpręża, rozluźnia mięśnie, regeneruje skórę. Polecany jest szczególnie osobom, które mają skórę wrażliwą i przesuszoną. Alternatywą dla klasycznego masażu masłem Shea jest masaż na cztery ręce masłem Shea, w trakcie którego w celu wzmocnienia efektu odprężenia wykorzystywany jest ciepły olejek oraz muzyka relaksacyjna;
  • gorącymi kamieniami: łagodzi bóle mięśniowe oraz związane z napięciem nerwowym, relaksuje, regeneruje i rewitalizuje,
  • dla dwojga: masaż z wykorzystaniem masła Shea rozluźnia i relaksuje, a obecność bliskiej osoby potęguje odczuwane wrażenia.

Choć masaże to fantastyczny sposób na rozluźnienie i odprężenie, tak podobnie jak w przypadku innych zabiegów, można wyróżnić pewne przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Są to m.in. niektóre zmiany skórne, gorączka, ciąża – dla kobiet w ciąży dedykowane są specjalne rodzaje masaży.

Inne posty

Oferta na lipiec

29 kwietnia, 2024