Przedłużanie Rzęs

Przedłużanie rzęs to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w kosmetologii.
Zabieg przedłużanie rzęs to świetne rozwiązanie dla pań zapracowanych, aktywnych fizycznie i dla tych, które zawsze chcą wyglądać olśniewająco. Doklejane rzęsy są wodoodporne i nie trzeba ich tuszować. Można wybrać długość, grubość, stopień podkręcenia, a nawet objętość rzęs.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 2 godziny podczas których stylistka rzęs doczepia w zależności od wybranej metody od 1 do 5 rzęs sztucznych do rzęsy naturalnej tworząc piękny wachlarz. Sztuczna rzęsa wypada wraz z naturalną, której długość życia trwa ok. 2 miesięcy, dlatego warto uzupełniać rzęsy co 3-4 tygodnie.

Jakie są rodzaje rzęs?

Jedwabne – wykonane są z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu są bardzo lekkie, nie obciążają naturalnych rzęs. Ich wadą jest konieczność porannego przeczesywania rzęs, ponieważ mogą się gnieść podczas snu.
Syntetyczne – nie uczulają, występują w najróżniejszych parametrach, dzięki czemu najłatwiej dobrać optymalne wymiary. Nie są tak elastyczne i lekkie jak rzęsy jedwabne czy z futra norek, dlatego trzeba je delikatnie rozczesywać.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

1:1 – metoda polegająca na przyczepieniu jednej rzęsy sztucznej do jednej rzęsy klientki. Ta metoda daje bardzo naturalny efekt, nie dochodzi do sklejenia rzęs, dedykowana jest dla pań o gęstych rzęsach.
Metody objętościowe 2:1, 3:1, 4:1, 5:1 – analogicznie polegają na przyczepieniu od 1 do 5 rzęs sztucznych do jednej naturalnej. Te rzęsy są cieńsze, aby jak najmniej obciążyć te naturalne. Polecane są dla pań, które mają rzadkie rzęsy.

Przedłużanie rzęs – Jak przygotować się do zabiegu?

Najlepiej przyjść na zabieg z niepomalowanymi oczami, ponieważ im lepiej odtłuszczone rzęsy, tym dłużej można się cieszyć pięknym efektem zabiegu. Szczególnie niewskazane są wodoodporne tusze do rzęs.

Jak wygląda pielęgnacja rzęs po zabiegu?

Przez 48 h po zabiegu nie powinno się zamaczać rzęs, ponieważ jest to czas gdy klej jeszcze wiąże. Substancje tłuste osłabiają działanie kleju, dlatego nie powinno się malować przedłużonych rzęs, demakijaż oczu najlepiej wykonywać płynem micelarnym, a kremując twarz należy unikać okolicy rzęs.

Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania.

Największą ostrożność powinni zachować alergicy, ponieważ produkty wykorzystywane do przedłużania rzęs mogą powodować podrażnienia. Nie oznacza to jednak, że zabieg przedłużania rzęs zupełnie nie jest dla Ciebie – na rynku istnieją produkty hypoalergiczne do przedłużania rzęs – zarówno same rzęsy, jak i kleje.
Jeśli więc masz wrażliwą skórę i skłonność do alergii koniecznie poinformuj o tym stylistkę, aby mogła przed zabiegiem sprawdzić, czy konkretny produkt nie będzie powodował u Ciebie wystąpienia reakcji alergicznej. Przeciwwskazaniem do zabiegu są też oczywiście wszelkie choroby oczu, jak np. zapalenie spojówek. Konieczne jest wcześniejsze wyleczenie infekcji, aby nie zwiększać ryzyka powikłań w wyniku przedłużania rzęs na chorym oku.