Inne posty

Co zabrać do SPA i jak się ubrać?

Każda osoba, która dotychczas nie miała styczności z usługami salonów SPA, a szykująca się na pierwszą wizytę w takim miejscu, może potrzebować kilku wskazówek. Dziś na blogu przedstawiamy poradnik, co zabrać do SPA oraz jak się ubrać, by czuć się komfortowo.

Co zabrać do SPA? 

O tym, co zabrać do SPA, decyduje przede wszystkim, ile czasu tam spędzimy: kilka godzin, czy pobyt obejmuje także zakwaterowanie i nocleg? Nasz salon współpracuje z Hotelem Accademia, zlokalizowanym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeżeli wybieramy się do salonu SPA na kilka godzin, np. wyłącznie na jeden zabieg lub rytuał, to warto przed przyjściem do placówki zorientować się, jakie są wytyczne. W zależności od rodzaju zabiegu, sposobu i miejsca jego wykonywania, potrzebne mogą być rzeczy, takie jak strój kąpielowy lub wodoodporne klapki. Wiele salonów SPA oferuje swoim klientom jednorazowe buty, ręczniki, szlafroki. Co zabrać do SPA, gdy zostajemy tam na dłużej? Warto sprawdzić, jakie wyposażenie znajduje się w pokoju, gdzie nocujemy. W Hotelu Accademia wyposażenie pokoju zależy od jego rodzaju, a są to pokój ekonomiczny, standard lub apartament, najwięcej udogodnień – m.in. dwie łazienki, w tym jedną z wanną – posiada pokój typu apartament.

Jak się ubrać do SPA?

O tym, jak się ubrać do SPA, decyduje zabieg, na jaki się wybieramy. Istnieje jednak pula kilku cech wspólnych, które warto poznać przed pierwszą wizytą w takiej placówce:

  • wygodnie – trudne do zdjęcia, bardzo wąskie spodnie ze sztywnego materiału, za mała góra od kostiumu kąpielowego, uciskające kostki skarpetki – z takich rzeczy lepiej zrezygnować. Najlepsze ubrania do SPA to takie, które zostały wykonane z miękkich materiałów: np. bawełny czy polaru, w odpowiednim rozmiarze, łatwe do zdjęcia lub zsunięcia, 
  • warstwowo – do salonu SPA, szczególnie w zimniejsze pory roku, warto ubrać się warstwowo, by móc ściągnać część rzeczy. Przykładowo na masaż pleców pod sukienkę lub spódnicę można założyć legginsy, w których zostaniemy podczas masażu lub krótkie spodenki (te można również przynieść ze sobą do gabinetu i włożyć przed masażem), 
  • z dopasowaniem do charakteru zabiegu – na wspomniany wcześniej masaż pleców lepiej założyć bluzkę i spodnie niż np. kombinezon czy sukienkę. Bluzkę można zdjąć, a spodnie odrobinę zsunąć, dzięki temu wiele osób będzie się czuć bezpiecznie i komfortowo. Do innego zabiegu – sauny suchej – nie zaleca się wchodzić w kostiumie kąpielowym, ale można okryć się ręcznikiem.  Do groty solnej polecamy strój kąpielowy lub wygodny, sportowy oraz skarpetki, a także czysty ręcznik. Do sauny parowej – podobnie jak suchej – nie zaleca się zakładać kostiumu kąpielowego, ręcznik również jest tutaj zbędny. 

O czym jeszcze pamiętać, wybierając się do SPA?

Wybierając się do SPA po raz pierwszy, warto poznać jeszcze kilka użytecznych wskazówek, dzięki którym będzie to jeszcze przyjemniejsze:

  • w pakiecie jest taniej i więcej – większość salonów SPA – również nasz – oferuje atrakcyjne pakiety zabiegów. Rytuał Kawowy występuje w 3 pakietach: standardowym – to masaż z aromaterapią, premium – masaż i peeling, delux – masaż, peeling, sauna, serum oraz maska. Oferujemy także seanse, na które składa się kilka zabiegów, przykładowo w skład Seansu Błotnego Nawilżającego wchodzi maska z błota z Morza Martwego, łaźnia parowa i nawilżenie całego ciała, seans trwa 90 minut,
  • rezerwację zrób wcześniej – oferujemy możliwość rezerwacji online, by bez wychodzenia z domu znaleźć dla siebie najbardziej dogodną datę wizyty. Współpracujemy z serwisem Moment, który umożliwia zrobienie rezerwacji na wszystkie oferowane przez nas zabiegi i ich przeróżne warianty,
  • relaks podaruj także bliskim – wizyta w salonie SPA może być jeszcze większą przyjemnością, jeśli wybierzemy się tam z bliską osobą. W naszej ofercie znajdują się bony upominkowe – kwotowe lub na wybrany zabieg – to doskonały pomysł na prezent dla przyjaciółki, partnera, rodzeństwa lub rodziców.

Inne posty